C3216NP02A472J085AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 14.086
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 49.112
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)