C2012X7R2A473K125AA
DigiKey Part Number
445-2276-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2276-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2276-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7R2A473K125AA
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7R2A473K125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)