C2012NP01H333J125AA
DigiKey Part Number
445-14345-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14345-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14345-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012NP01H333J125AA
Description
CAP CER 0.033UF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012NP01H333J125AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)