C2012C0G2A682K125AA
DigiKey Part Number
445-15280-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15280-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15280-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2A682K125AA
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2012C0G2A682K125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)