B82805A0363A250 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82805A0363A250 |
Description | XFMR FWD P-P DC/DC CONV 36UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Forward, Push-Pull Converters For For DC/DC Converters SMPS Transformer 500VAC Isolation 250kHz Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82805A0363A250 Models |
Category | Inductance @ Frequency 36µH @ 50kHz |
Manufacturer TDK | Frequency 250kHz |
Series | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm) |
Type For DC/DC Converters | Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm) |
Applications Forward, Push-Pull Converters | Footprint 0.315" L x 0.378" W (8.00mm x 9.60mm) |
Voltage - Isolation 500VAC |