B72724A2170S162
DigiKey Part Number
495-3428-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-3428-1-ND - Cut Tape (CT)
495-3428-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72724A2170S162
Description
VARISTOR 32.5V 30A 0612
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.5 V 30 A Varistor 4 Circuit Surface Mount, MLCV 0612 (1632 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
40 V
Current - Surge
30 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Energy
0.075J
Number of Circuits
4
Maximum AC Volts
17 V
Capacitance @ Frequency
75 pF @ 1 MHz
Maximum DC Volts
22 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min)
25 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
32.5 V