ACT1210G-800-2P-TL10
DigiKey Part Number
445-ACT1210G-800-2P-TL10TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT1210G-800-2P-TL10CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT1210G-800-2P-TL10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210G-800-2P-TL10
Description
CMC 80UH 70MA 2LN 3.8KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3.8 kOhms @ 10 MHz 70mA DCR 2.6Ohm
EDA/CAD Models
ACT1210G-800-2P-TL10 Models
Category
Current Rating (Max)
70mA
DC Resistance (DCR) (Max)
2.6Ohm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
3.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
80 µH @ 100 kHz