HAL3900DJ-2300
DigiKey Part Number
246-HAL3900DJ-2300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAL3900DJ-2300
Description
PROGRAMMABLE 3D SENSORS WITH STR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hall Effect Sensor Angle, Linear, Rotary External Magnet, Not Included Gull Wing
Category
Resistance
10 kOhms
Manufacturer
TDK-Micronas GmbH
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Termination Style
Gull Wing
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
For Measuring
Angle, Linear, Rotary
Grade
Automotive
Technology
Hall Effect
Qualification
AEC-Q100
Rotation Angle - Electrical, Mechanical
0° ~ 360°
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)