ZWS100BAF-48/R
DigiKey Part Number
ZWS100BAF-48/R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS100BAF-48/R
Description
AC/DC CONVERTER 48V 100W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS100BAF-48/R Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output 1
48V
Current - Output 1
2.1 A