FQB020ADC-N07-M
DigiKey Part Number
285-FQB020ADC-N07-M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FQB020ADC-N07-M
Description
LINE FILTER 40VDC 20A TH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 20 A 40V Single Stage PC Pins
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FQB020ADC-N07-M Models
Category
Voltage - Rated DC
40V
Manufacturer
TDK-Lambda
Current
20 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 115°C