SPM10054T-220M-HZR
DigiKey Part Number
445-SPM10054T-220M-HZRTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM10054T-220M-HZRCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM10054T-220M-HZRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM10054T-220M-HZR
Description
FIXED IND 22UH 4.5A 57 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 4.5 A 57mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM10054T-220M-HZR Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
57mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)