CGA3E2X8R1H473K080AD
DigiKey Part Number
445-8821-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8821-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8821-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X8R1H473K080AD
Description
CAP CER 0.047UF 50V 0603 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X8R1H473K080AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)