CGA3E2X7R1H102K080DA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2X7R1H102K080DA |
Description | AUTOMOTIVE GRADE,0603,X7R,50V,1N |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |