CC45SL3DD271JYGNA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 667
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
270 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CC45SL3DD271JYGNA
DigiKey Part Number
CC45SL3DD271JYGNA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3DD271JYGNA
Description
CAP CER 270PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC45SL3DD271JYGNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)