AML0618-4R4M7R2-S1
DigiKey Part Number
445-AML0618-4R4M7R2-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AML0618-4R4M7R2-S1
Description
CMC 7.2A 2LN TH AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 7.2A DCR 14mOhm
Category
Current Rating (Max)
7.2A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)