LA-075-24-02-00-00
LA-075-24-02-00-00
LA-075-24-02-00-00
LA-075-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1086-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LA-075-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 71W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid to Air Thermoelectric Assembly 71 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LA-075-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
89 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 49°C
Part Status
Active
Weight
4.0 lbs (1.8 kg)
Heat Transfer Type
Liquid to Air
Dimensions - Overall
230mm L x 122mm W x 91mm H
Power - Cooling
71 W
Base Product Number
Current
3.7 A