FXUB66.54.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB66.54.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB66.54.0150C
Description
MAXIMUS ULTRA WIDE BAND FLEX ANT
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, GNSS, ISM, Wi-Fi Flat Patch I-PEX MHF4L Adhesive
Category
Number of Bands
9
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
Series
Return Loss
-5dB, -5.5dB, -6dB, -7dB, -10dB, -20dB
Packaging
Bulk
Gain
0.2dBi, 2.5dBi, 4.1dBi, 2dBi, 1.6dBi, 2.8dBi, 2.6dBi, 3.5dBi, 4.8dBi
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Cellular, General ISM, Navigation, WiFi
Features
Cable - 150mm
Termination
I-PEX MHF4L
Frequency (Center/Band)
780MHz, 1.4125GHz, 1.575GHz, 1.85GHz, 1.9625GHz, 2.45GHz, 2.6GHz, 3.55GHz, 5.4GHz
Frequency Range
600MHz ~ 960MHz, 1.39GHz ~ 1.435GHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 1.755GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.8GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)