FXUB62.07.0150C
DigiKey Part Number
931-FXUB62.07.0150C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB62.07.0150C
Description
WIDE BAND FLEX ANTENNA 698MHZ TO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE FlexPIFA U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-3.4dB, -9.7dB, -9.8dB, -10.5dB, -10.7dB
Packaging
Bag
Gain
2.4dBi, 4.5dBi, 5.9dBi, 5.9dBi, 4.6dBi, 4dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
AGPS, Cellular
Features
Cable - 150mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.575GHz, 1.85GHz, 1.9625GHz, 2.45GHz, 2.595GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 1.755GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)