CM.02.03F21.02806 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 56
Datasheet
RF ANTENNA CDMA, GSM, LTE, WiMax™, WLAN, Dome N Type Female Panel Mount
CM.02.03F21.02806
DigiKey Part Number
931-1155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM.02.03F21.02806
Description
RF ANT DOME N TYPE FEMALE PNL MT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
1.6dBi, 1.9dBi, 3dBi, 3.6dBi, 3.6dBi, 4.4dBi
Series
Power - Max
50 W
Packaging
Box
Features
Cable - 280mm
Part Status
Obsolete
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
3.839" (97.50mm)
Frequency Range
700MHz ~ 6GHz