AHP24510.07.0100C
DigiKey Part Number
931-AHP24510.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHP24510.07.0100C
Description
ACTIVE GNSS L1,L2 L-BAND STACKED
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHFI (U.FL) Adhesive
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
3.05dBi, 2.86dBi, 4.33dBi, 4.48dBi, 4.5dBi, 2.46dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.227GHz, 1.249GHz, 1.542GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.589GHz
Height (Max)
0.596" (15.15mm)
Frequency Range
1.217GHz ~ 1.237GHz, 1.241GHz ~ 1.258GHz, 1.525GHz ~ 1.559GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.563GHz ~ 1.587GHz, 1.569GHz ~ 1.61GHz