UMK325BJ106KMHP
DigiKey Part Number
587-5961-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5961-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5961-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK325BJ106KMHP
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
UMK325BJ106KMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)