UMK105UJ470JV-F
DigiKey Part Number
587-UMK105UJ470JV-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-UMK105UJ470JV-FCT-ND - Cut Tape (CT)
587-UMK105UJ470JV-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105UJ470JV-F
Description
CAP CER 47PF 50V U2J 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
UMK105UJ470JV-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)