UMK105UJ390JV-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
Similar
TDK
YAGEO
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
39 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105UJ390JV-F
DigiKey Part Number
587-UMK105UJ390JV-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-UMK105UJ390JV-FCT-ND - Cut Tape (CT)
587-UMK105UJ390JV-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105UJ390JV-F
Description
CAP CER 39PF 50V U2J 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105UJ390JV-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)