TMK316BLD106KL-T
DigiKey Part Number
587-TMK316BLD106KL-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-TMK316BLD106KL-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-TMK316BLD106KL-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK316BLD106KL-T
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
TMK316BLD106KL-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)