TMK316B7106KL-TD
DigiKey Part Number
587-2399-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2399-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2399-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK316B7106KL-TD
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
TMK316B7106KL-TD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)