SMK325B7473MNHT
DigiKey Part Number
SMK325B7473MNHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK325B7473MNHT
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
SMK325B7473MNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)