RAHTK680M1UEH0002E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RAHTK680M1UEH0002E |
Description | CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 50V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RAHTK680M1UEH0002E Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Taiyo Yuden | Applications General Purpose |
Series | Features Anti-Vibration |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ Low Frequency 125 mA @ 120 Hz |
Part Status Active | Ripple Current @ High Frequency 1.25 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Capacitance 68 µF | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm) |
Voltage - Rated 50 V | Mounting Type Surface Mount |
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm | Package / Case Radial, Can - SMD |
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C |