QMK316BJ104ML-T
DigiKey Part Number
QMK316BJ104ML-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK316BJ104ML-T
Description
CAP CER 0.1UF 250V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QMK316BJ104ML-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)