QMK316B7473ML-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 3.190
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 85
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6.612
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Chemi-Con
0.047 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMK316B7473ML-T
DigiKey Part Number
QMK316B7473ML-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK316B7473ML-T
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QMK316B7473ML-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)