QMK212B7682MGHT
DigiKey Part Number
QMK212B7682MGHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK212B7682MGHT
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
QMK212B7682MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)