NRM6045T471MMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T471MMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T471MMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T471MMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T471MMRRV
Description
FIXED IND 470UH 220MA 2.76 OHM
Detailed Description
470 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 2.76Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NRM6045T471MMRRV Models
DC Resistance (DCR)
2.76Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
450mA