NRM6045T3R3MMRSV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T3R3MMRSVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T3R3MMRSVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T3R3MMRSVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T3R3MMRSV
Description
FIXED IND 3.3UH 2.5A 27.6 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 27.6mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
27.6mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)