NRH2410T150MN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRH2410T150MN |
Description | FIXED IND 15UH 370MA 1.224 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 1.224Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NRH2410T150MN Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 470mA |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 1.224Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 27MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |