MSRLJ103SC7104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSRLJ103SC7104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSRLJ103SC7104MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSRLJ103SC7104MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSRLJ103SC7104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X7S 0204
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0204 (0510 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSRLJ103SC7104MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)