MSASQ32NSB5224KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASQ32NSB5224KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASQ32NSB5224KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASQ32NSB5224KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASQ32NSB5224KTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 250V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MSASQ32NSB5224KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)