MSASH168SB7153KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
In Stock: 336
0.015 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MSASH168SB7153KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASH168SB7153KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASH168SB7153KTNA01
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASH168SB7153KTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)