MMASL21GBC6226MTCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 43.375
Datasheet
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Image for MMASL21GBC6226MTCA01 is not available
MMASL21GBC6226MTCA01
DigiKey Part Number
587-MMASL21GBC6226MTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASL21GBC6226MTCA01
Description
MLCC, 0805, 10V, X6S, 22 UF20 %
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)