MMARQ167SCG8R2CTRA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
8.2 pF ±0.25pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
MMARQ167SCG8R2CTRA01
DigiKey Part Number
587-MMARQ167SCG8R2CTRA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMARQ167SCG8R2CTRA01
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMARQ167SCG8R2CTRA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)