MLASU168SB7224KTNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1.785
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 116.958
Datasheet
TDK
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MLASU168SB7224KTNB25
DigiKey Part Number
587-MLASU168SB7224KTNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASU168SB7224KTNB25
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASU168SB7224KTNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)