MCJCJ32MLB7476MPPDTJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1.670
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCJ32MLB7476MPPDTJ
DigiKey Part Number
587-MCJCJ32MLB7476MPPDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCJ32MLB7476MPPDTJ
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCJ32MLB7476MPPDTJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)