MCASU105SB7471KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9.160
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB7471KFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB7471KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB7471KFNA01
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB7471KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)