MCASU105SB7152MFNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1500 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB7152MFNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB7152MFNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB7152MFNA1J
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB7152MFNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)