MCASU063SCG3R5CFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 3.105
In Stock: 0
3.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MCASU063SCG3R5CFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU063SCG3R5CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU063SCG3R5CFNA01
Description
CAP CER 3.5PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCASU063SCG3R5CFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)