MCASE32MAB5476KPNDT1
DigiKey Part Number
587-MCASE32MAB5476KPNDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASE32MAB5476KPNDT1CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASE32MAB5476KPNDT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASE32MAB5476KPNDT1
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MCASE32MAB5476KPNDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)