MBJCH32MLC7475KPDDT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 175.222
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1.160
Datasheet
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
MBJCH32MLC7475KPDDT1
DigiKey Part Number
587-MBJCH32MLC7475KPDDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCH32MLC7475KPDDT1
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCH32MLC7475KPDDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)