MBASQ219SB7152MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
1500 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MBASQ219SB7152MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASQ219SB7152MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASQ219SB7152MTNA01
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASQ219SB7152MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)