MBASJ32MSB7476KPNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1.648
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2.027
Datasheet
In Stock: 990
In Stock: 668
KEMET
KEMET
47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MBASJ32MSB7476KPNB25
DigiKey Part Number
587-MBASJ32MSB7476KPNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASJ32MSB7476KPNB25
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASJ32MSB7476KPNB25 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)