MBASH168SB7332KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MBASH168SB7332KTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASH168SB7332KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASH168SB7332KTNA01
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASH168SB7332KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)