MBARQ219SCG1R3BTRA18
DigiKey Part Number
587-MBARQ219SCG1R3BTRA18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBARQ219SCG1R3BTRA18
Description
CAP CER 1.3PF 250V C0G/CG 0805
Detailed Description
1.3 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MBARQ219SCG1R3BTRA18 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)