MAAST21GSB7474KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
Walsin Technology Corporation
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MAAST21GSB7474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MAAST21GSB7474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST21GSB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MAAST21GSB7474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)